Nieograniczone możliwości GPS

Category: Uncategorised Published: Wednesday, 21 December 2016 Written by Super User Print Email

Odbiorniki GPS są obecnie powszechnie dostępne nawet w urządzeniach codziennego użytku, takich jak telefony, czy zegarki. Dzięki GPS możemy między innymi:

a) Określać współrzędne według różnych układów.

b) Możemy wygodnie rejestrować ślad związany z naszym poruszaniem się, na przykład w górach, czy w lesie.

c) GPS pozwala nawigować zarówno do określonego punktu, jak również po trasie.

d) Jeżeli się zgubimy i posiadamy odpowiednie urządzenie, to możemy wygodnie wrócić po przebytej trasie.

e) GPS sprawdza się też w pomiarze odległości, wyznaczeniu powierzchni działki oraz w obliczaniu wschodów i zachodów słońca, a także pór księżyca.

 

 

Rozbudowane odbiorniki GPS

- Rozbudowane odbiorniki GPS pozwalają na wyświetlanie mapy, a także na nawigowanie po mapach warstwowych. Wykorzystywane jest to nie tylko przez wojsko, ale także przez osoby zajmujące się wspinaczką, marszami terenowymi, czy sportem wyczynowym takim jak jazda na rowerze, bieganie w terenie.

- GPS to także możliwości związane z kontrolą pojazdów, ich miejsca postoju, a nawet ilości spalanego paliwa. Doskonałe systemy GPS oferuje firma ze strony www.transmobil-gps.pl.

- Nowoczesne odbiorniki mają możliwość komunikowania się ze sprzętem elektronicznym na przykład przez porty szeregowe, ale także przez Bluetooth, czy przez Wi-Fi.

- Szczególnym zastosowaniem odbiornika jest prowadzenie kierowcę po drodze. Pozwala to precyzyjnie trafić w określone miejsce, po optymalnej trasie, a także uniknąć korków oraz przestrzegać prędkości jazdy.  

 

 

 

 

Hits: 517