Niezbędnik dla kierowcy quada – co należy wiedzieć?

Category: Uncategorised Published: Tuesday, 03 January 2017 Written by Super User Print Email

Umiejętność kierowania czterokołowcami typu quad, to tak naprawdę tylko nieszczególnie istotna, przysłowiowa kropla w morzu. Coraz więcej osób cieszy się posiadaniem tych cudownych maszyn, choć jak się okazuje nie wszyscy wiedzą jak należy się z nimi poprawnie obchodzić.

 

Krótkie kompendium wiedzy

-Quady to maszyny, które narażone są na liczne - często niebezpieczne dla kierowcy - uszkodzenia techniczne oraz fizyczne. Za wszelką cenę należy więc unikać wyjazdów na wyprawę bez uprzedniego sprawdzenia sprawności pojazdu.

-W przypadku usterek należy inwestować jedynie w dobrej jakości części - w quadach wszystko działa impulsowo. Trudno przewidzieć jakiekolwiek usterki, zwłaszcza poruszając się po terenach off road'owych. Znalezienie dobrego sprzedawcy nie jest proste. Jeśli również Wy go szukacie to zajrzyjcie na stronę www.atv-expert.com.pl.

-Quady potrafią być niebezpieczne - zwłaszcza w sytuacji kiedy dostaną się do rąk nieodpowiedzialnego kierowcy. Zdaniem ekspertów, to właśnie czterokołowce są częstszą przyczyną wypadków, niż jednoślady. Mimo nagłych i bardzo potężnych wyrzutów adrenaliny spowodowanych ogromnymi emocjami, jakie niesie za sobą nadciągająca wyprawa zawsze należy zachowywać wszelkie, możliwe środki ostrożności. Staje się to jeszcze ważniejsze kiedy kierowca decyduje się na ekstremalną przejażdżkę z pasażerem - za którego bierze pełną odpowiedzialność.

 

 

Niezależnie od jakości posiadanego modelu, quad jest tylko stosunkowo prostą maszyną techniczną, której żywotność zależna jest wyłącznie od sprawności. Warto więc o nią zadbać i zastanowić się, czy jesteśmy gotowi na to, aby wziąć na siebie ryzyko odpowiedzialności za siebie, pojazd i inne osoby.

 

Hits: 572