Innowacyjne technologie materiałowe

Category: Uncategorised Published: Thursday, 15 September 2016 Written by Super User Print Email

 

W stronę nowych rozwiązań

 

Przemysł to nie tylko nowoczesne sposoby produkcji to również innowacyjne materiały, oraz technologie ich wytwarzania, oto kilka przykładów z różnych branż dotyczące nowych rozwiązań w zakresie materiałów przemysłowych.

 

 

 

Przemysł budowlany

 

W przemyśle budowlanym w ostatnich latach wiele się dzieje, wspominaliśmy już o produkowanych w Chinach domach, których elementy konstrukcyjne drukowane są przy pomocy drukarek 3D, ale to nie jedyne ciekawe rozwiązania jakie można zauważyć w tym przemyśle.

 

 

 

Farby dla alergików

 

Obecnie na rynku pojawiają się również farby, które wyłapują z powietrza wszelkie drobnoustroje mogące powodować alergie. Ten typ farb pozwala również na oczyszczanie powietrza, wyłapują bowiem z powietrza szkodliwe aldehydy i wykorzystując proces fotokatalityczny w obecności światła zmienia je w dwutlenek węgla i parę wodną.

 

 

 

Przemysł motoryzacyjny

 

W branży motoryzacyjnej coraz częściej mówi się o wykorzystaniu materiałów inteligentnych. Są to materiały, które w reakcji na dany bodziec zmieniają swoje właściwości. Przykładem ich wykorzystania w branży motoryzacyjnej może być produkcja układów zawieszenia, które w zależności od rodzaju nawierzchni zmieniają swą charakterystykę.

 

Hits: 8654