Proces produkcji samochodów

Category: Uncategorised Published: Thursday, 15 September 2016 Written by Super User Print Email

 

Budowa samochodu – krok po kroku

 

 

 

Krok 1: Projektowanie

 

W pierwszym kroku następuje stworzenie projektu nowego samochodu, projekt ten to nie tylko wygląd maszyny, to również dostosowanie wszystkich jej parametrów, tak by samochód pracował sprawnie i był w pełni bezpieczny. W tym korku powstaje również prototypowy samochód, który następnie jest poddawany różnorodnym testom, jeśli je przejdzie rusza masowa produkcja.

 

 

 

Krok 2: Spawalnia

 

W tym miejscu projekt przeobraża się w fakt dokonany. To w spawalni powstaje karoseria i wszystkie elementy, które później złożą się na gotowy pojazd.

 

 

 

Krok 3: Lakiernia

 

W tym miejscu zostają nałożone kolejne warstwy lakieru, który zapewnia odporność na warunki atmosferyczne, zapobiega rdzy i posiada również szereg innych funkcji. Najczęściej lakierowanie odbywa się w zautomatyzowany sposób, a ręcznie malowane są jedynie trudno dostępne miejsca.

 

 

 

Krok 4: Montażownia

 

To w tym miejscu następuje złożenie i montaż wszystkich wyprodukowanych wcześniej część w jeden, sprawnie działający samochód. Oczywiście nim zjedzie on z taśmy produkcyjnej jest jeszcze raz sprawdzany pod kątem awaryjności.

 

Hits: 9009